Маша аут, не знае дали ще стиска палци на Гришо

Приятелката на Григор Димитров ще продължи участието си на Откритото на Австралия със стискане на палци за успех на нашето момче, след като отпадна в 1/8-финалите. Бившата №1 в света беше победена от словачката Доминика Цибулкова с 3:6, 6:4, 6:1. Рускинята призна, че е получила контузия, което й е попречило да покаже най-добрия си тенис. Шарапова взе първия сет, играта й започна да спада във втория, а в третия беше сянка на себе си. Сервисът й запази силата си, но играта й с крака не вървеше, което се оказа и решително за загубата. В последното разиграване Маша дори не използва правото си да иска "ястребово око" - до такава степен вече се беше примирила със загубата.

На пресконференцията Шарапова не беше "пожалена" и получи дежурния въпрос за Григор, без да знае още какъв е резултатът от срещата му с Роберто Баутиста Агут, който течеше в момента. Тя беше попитана дали ще остане в Мелбърн докато и той продължава участието си. "Знаете ли какво? Надявам се да остане колкото е възможно по-дълго. Не съм сигурна в разписанието си за пътуване", отвърна рускинята.

Съперничка на Цибулкова в 1/4-финалите пък ще бъде румънката Симона Халеп, която победи Йелена Янкович с 6:4, 2:6, 6:0.

В другия приключил мач за деня Виктория Азаренка победи американката Слоун Стивънс с 6:3, 6:2, като не остави нито за миг съмнение върху превъзходството си. Състезателката от Беларус не допусна пробив и не даде почти никакви шансове на съперничката си, като отново даде пет гейма на американката, както и на полуфиналите през миналата година. "Обичам да играя тук. Чувствам се като у дома си", коментира Азаренка, която записа 18-а поредна победа в "Мелбърн Парк".