Пари Сен Жермен оскуба "канарчетата" (видео)

Пари Сен Жермен продължава убедителния си марш към титлата във Франция и днес размаза с 5:0 стабилния състав на Нант. Така след 21 кръга парижани са на върха с 50 точки, с 5 пред Монако и 10 пред третия Лил.

Златан Ибрахимович вкара два гола за победителите и изработи още едно попадение, реализирано от Единсон Кавани. Тиаго Силва и Тиаго Мота вкараха другите два гола в мача. Тиаго Силва откри в 10-ата минута след изпълнение на корнер и спасяване на вратаря Реми Риу на удар на Кавани с глава. В 36-ата минута Ибрахимович вкара за 2:0 от дузпа, изработена от Марко Верати, който беше съборен от Иса Сисоко. С това точно изпълнение шведът вече има 6 от 6 при наказателните удари.

Бразилското крило Лукас, който на почивката влезе на мястото на Езекиел Лавеци, беше в основата на третия гол в 51-ата минута. Неговият дълъг пас намери Блейс Матуиди, който пък продължи към Мота, оформил 3:0. В 58-ата минута Ибрахимович овладя топката на дясното крило, спечели малко протстранство и подаде перфектно към Кавани, който реализира 13-ия си гол в първенството. В 64-ата минута Матуиди и резервата Хавиер Пасторе върнаха жеста към Златан, който се разписа за пети път във вратата на Реми Риу. Кавани пропусна възможността да направи 6:0 в 87-ата минута, когато от 5 метра изстреля топката над гредата.

"Мисля, че днес всичко ни се получаваше. Знаете, че нашата голяма цел е да спечелим Шампионската лига и ако играем и там така, може и да стане, заяви след срещата доволният Тиаго Силва.