Монако се върна към победите (видео)

Отборът на Монако се завърна на победния път в Лига 1 след два мача без успех. Монегаските стигнаха до трите точки след 2:0 при визитата си на Тулуза в двубой от 21-ия кръг на френския шампионат. Играчите на Клаудио Раниери вкараха по един гол във всяко полувреме, за да подпечатат победата.

Първо Лайвин Курзава се разписа след отличен пас от лявото крило на Жофри Кондгобия. Последваха още няколко чисти положения за гостите, но второ попадение падна чак в 87-ата минута. Тогава резервата Лукас Окампос удвои с акробатична странична ножица.

С победата днес Монако се доближи само на две точки от лидера Пари Сен Жермен - 45. Парижани обаче са с мач по-малко, тъй като по-късно днес играят с Нант. Тулуза пък остава с 28 точки и за момента заема 11-о място.