Смъртоносни Ето'о и Челси нанесоха болезнено поражение на шампионите (видео)

Челси победи с 3:1 Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж" в дербито от 22-ия кръг на Премиър лийг. Голямата звезда на вечерта бе Самуел Ето'о, който отбеляза хеттрик (17', 45' и 49'), с което стана първият играч на Челси, вкарал три гола на "червените дяволли" в двубой от Висшата лига. Мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо пък записа победа номер 100 в Премиър лийг. Любопитен факт е, че и първият успех на португалеца в английския шампионат също е срещу Юнайтед. Почетното попадение за  гостите реализира Хавиер Ернандес (78'), а шампионите изостават вече на 14 точки от лидера Арсенал.

Ето'о започна на върха на атаката на Челси, докато Фернандо Торес бе оставен на скамейката за началото. Бранислав Иванович също се завърна в титулярния състав на Жозе Моуриньо, който беше направил само тези две промени.

Фил Джоунс и Ашли Йънг се завърнаха в игра за Манчестър Юнайтед. Джони Еванс също започна за шампионите, а Дани Уелбек водеше атаката в отсъствието на Уейн Рууни и Робин ван Перси, които продължават да лекуват контузии.

Още във втората минута продължителна атака на гостите завърши с опасен удар по диагонала на Йънг, но Петер Чех изби. В 17-ата минута Ето'о откри, след като преодоля много лесно Джоунс, стреля по диагонала, топката рикошира в крака на Карик и влезе във вратата на Де Хеа, който нямаше какво да направи. Пет минути по-късно Азар проби по типичния за него начин в наказателното поле, но Фил Джоунс пресече в последния момент паса му. В 28-ата минута Евра открадна топката от Оскар, напредна, спечелвайки терен, но в крайна сметка стреля встрани от вратата.

Десет минути след това дойде и най-добрата възможност до момента за гостите. Янузай проби добре отляво и подаде по земя към Уелбек, който стреля от няколко метра, но не успя да нанесе силен удар и Чех улови. Аспиликуета "подпря" нападателя в гръб и му попречи. Уелбек настояваше за нарушение, но Фил Дауд не отсъди такова.

В 45-ата минута Ето'о нанесе нов удар на Манчестър Юнайтед, реализирайки втори гол точно преди почивката. Една изчистена от отбраната на гостите топка след корнер стигна до Рамиреш, който много добре намери Кейхил по десния фланг. Бранителят продължи към Ето'о, който бе оставен сам и от границата на малкото наказателно поле направи 2:0.
Второто полувреме започна така, както завърши първото - с ново попадение на Ето'о. Кейхил засече с глава центриране от ъглов удар, Де Хеа успя да избие, но камерунецът довкара топката, оформяйки своя хеттрик.

В 70-ата минута Чех бе напът да сбърка фатално, след като пое лошо една върната към него топка, но в крайна сметка вратарят успя да изчисти точно пред Хавиер Ернандес.

В 78-ата минута Хавиер Ернандес намали. Уелбек проби добре отдясно, след което върна към Джоунс, който стреля, а Чичарито засече на празна врата топката, която излизаше встрани след удара на бранителя - 3:1.

В добавеното време Неманя Видич получи директен червен картон заради това, че спря с нарушение една контраатака на Азар.

Челси остава на трето място - на точка зад Манчестър Сити и на две от лидера Арсенал. Манчестър Юнайтед е на седма позиция, като шампионите изостават на 14 точки от върха.