Ключов сблъсък на "Герена" - колебливият Левски приема устремения към втората позиция Черно море

Серхио Гарсия порази Селта в края

Отборът на Еспаньол постигна трудна, но важна победа в домакинството си на Селта от 20-ия кръг. По този начин каталунците сложиха край на серията си от две поредни загуби в първенството, а единственият гол в мача падна две минути преди края, като негов автор бе Серхио Гарсия.

Успехът на домакините обаче дойде донякъде нелогично, като те почти нямаха сериозно голово положение в мача за разлика от своя съперник, който бе по-активният тим на терена. Въпреки това срещата вървеше към нулево реми, когато в 88-ата минута Серхио Гарсия се измъкна от двама бранители и със силен удар препарира вратаря за 1:0.

С тази победа Еспаньол събра актив от 25 точки и се изкачи на 8-ата позиция в класирането. Селта пък остава на 16-ата позиция с 19 точки на сметката си.