Юве си поигра с късмета, но записа 12-а поредна победа (видео)

Шампионът Ювентус продължава победния си ход в Серия "А", след като записа 12-и пореден успех на сметката си. "Бианконерите" спечелиха с 4:2 в домакинството си на Сампдория от 20-ия кръг, но доста си поиграха с късмета и с нервите на своите привърженици. Домакините на "Ювентус Стадиум" бяха страхотни в атака, но показаха доста слабости в отбрана. Те поведоха с 3:1 на полувремето с голове на Артуро Видал в 19-ата и 41-ата минута от дузпа и Фернандо Йоренте в 24-ата минута, а автогол на Андреа Бардзали даде попадение на сметката на Самп. В 69-ата минута обаче гостите върнаха още един гол чрез Маноло Габиадини, а малко след това удариха и греда. Все пак в 78-ата минута Пол Погба подпечата успеха на Юве за крайното 4:2.

Срещата започна със силен натиск на Юве. Още във 2-ата минута Квадво Асамоа бе изведен в наказателното поле, но стреля слабо в ръцете на вратаря. След това в 14-ата минута Карлос Тевес отправи изстрел от близо над вратата. В 19-ата минута обаче натискът на домакините даде резултат. Пол Погба напредна с топка в крака и пусна уникален извеждащ пас между двама защитници за Артуро Видал, който само чукна кълбото покрай вратаря за 1:0.

Веднага след това обаче и гостите показаха зъби и на два пъти Маноло Габиадини отправи опасни удари, като първият профуча покрай вратата, а вторият бе спасен от Джанлуиджи Буфон, но имаше и засада на нападателя. В 23-ата минута и Лоренцо Де Силвестри стреля с глава, но над вратата.

Юве обаче изчака следващия си шанс и в 24-ата минута след центриране на Тевес от корнер Фернандо Йоренте се извиси и с глава простреля вратата на съперника за 2:0.

Последваха минути на разменени атаки към двете врати. Първо Самп имаше шанс да намали изоставането си в 26-ата минута, но далечен удар на Шкодран Мустафи бе избит с крак от Буфон. Веднага след това пък Тевес отправи изстрел от движение и вратарят на гостите също трябваше да се изявява, а и гредата помогна да не се стигне до нов гол. Все пак в 38-ата минута гостите намалиха изоставането си като Габиадини проби по лявото крило и пусна остър пас, който бе засечен от Андреа Бардзали в собствената му врата - 2:1. Отговорът на Юве обаче бе почти мигновен и в 41-ата минута Видал бе съборен на скорост в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 3:1.

В началото на втората част Ювентус видимо намали оборотите, може би в опит да запази сили за срещата с Рома за Купата на Италия. Това обаче можеше да му изиграе лоша шега, тъй като гостите създадоха две никак нелоши положения за гол. Първо в 46-ата минута Габиадини стреля опасно от фаул, но Буфон улови. В 60-ата минута пък Де Силвестри от непосредстване близост стреля с глава, но отново стражът на домакините показа класа и опази вратата си. В ответната атака пък Йоренте изскочи очи в очи с вратаря, но стреля нескопосано покрай вратата.

Разсеяната игра на "бианконерите" все пак доведе до намаляване на резултата. В 69-ата минута след центриране от корнер Педро Обианг стреля с глава, Буфон спаси, но от близо Габиадини довкара топката във вратата за 3:2.

Това постресна Юве и в 72-ата минута Погба отправи опасен далечен удар профучал до вратата. В ответната атака обаче само късметът спаси домакините след като далечен изстрел на Габиадини се отби от гредата. В 78-ата минута все пак Погба успокои феновете на "старата госпожа" след като със запазената си марка с далечен изстрел препарира вратаря и доведе нещата до 4:2.

Така Юве отново си върна преднината от 8 точки пред преследвача Рома и има актив от 55 точки на върха в класирането. Сампдория пък остава на 12-ата позиция с 21 точки.