Ман Сити премина границата от 100 гола след нова зрелищна победа (видео)

Манчестър Сити продължава гонитбата с Арсенал, след като "гражданите" победиха с 4:2 Кардиф на "Етихад Стейдиъм". "Небесносините" станаха отборът, който най-бързо е преминал границата от 100 гола във всички състезания от началото на сезона в Англия. Един Джеко (14'), Хесус Навас (33'), Туре Яя (76') и Серхио Агуеро (79') записаха имената си сред голмайсторите за домакините. Крейг Нуун (29;) и Фрейзър Кемпбъл (90') пък се възползваха от не съвсем концентрираната игра на Сити в защита.

Още в 14-ата минута Един Джеко даде аванс на домакините. Давид Силва проби по обичайния си начин по левия фланг, стигна до аутлинията и пусна към нападателя. Босненецът стреля и въпреки че не нанесе много добър удар, топката влезе във вратата. МакНоутън опита да изчисти  и помисли, че е успял, но технологията на голлинията показа, че гол има. Негредо пропусна да удвои, а в 29-ата минута гостите изненадващи изравниха. Крейг Нуун получи  отдясно, премина леко през Демикелис и Компани и стреля до близката греда - 1:1. Само четири минути по-късно Навас отново изведе Сити напред. Джеко направи много добър рейд, Бен Търнър опита да изчисти, но топката стигна до Навас, който не пропусна от десетина метра.

През втората част домакините вкараха още две попадения. Туре Яя покачи на 3:1 в 77-ата минута, след като подхвана атаката от половината на Сити, комбинира с Агуеро, който му върна и котдивоарецът стреля покрай Маршал. Две минути след това Агуеро покачи на 4:1, след като развинти отбраната на Кардиф, за да вкара 21-вия си гол от началото на сезона. В добавеното време Кемпбъл реализира втори гол за гостите, след като бе оставен сам пред вратата на Харт при един корнер и вкара отблизо за крайното 4:2.