Френски голове зарадваха Нюкасъл срещу "чуковете" (видео)

Отборът на Нюкасъл победи с 3:1 при визитата си на Уест Хам в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. И трите гола за "свраките" бяха дело на французи - два на Йоан Кабай и един на Лоик Реми. Друг техен сънародник - Муса Сисоко пък се отличи с асистенция. За "чуковете" попадението бе автогол на Майк Уилямсън.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Кабай получи топката в половината на съперника и след като навлезе в наказателното поле успя да се освободи от двама противници преди с точен шут да разстреля вратаря Адриан дел Кастийо. В 33-ата резултатът набъбна на 2:0 в полза на гостите. Сисоко центрира отлично към оставения непокрит Реми и бившият играч на Олимпик Марсилия покачи с точен удар. В последните секунди на полувремето домакините върнаха един гол. След един удар на Карлтън Коул, който бе избит от Тим Крул топката се отклони в крака на Уилямсън и влезе във вратата.

През втората част Уест Хам наложи натиск в търсене на изравнителен гол, като няколко сериозни пропуска направи Анди Керъл. Веднъж нападателят не успя да се разпише в опразнената врата и прати топката над гредата. В крайна сметка пропуските се оказаха фатални и в последната минута на мача Кабай оформи крайното 3:1 за Нюкасъл след точно изпълнен пряк-свободен удар.

С победата си днес "свраките" събраха актив от 36 точки и заемат осма позиция. Уест Хам пък отново е в зоната на изпадащите с 18 точки и 18-о място.

СТАТИСТИКА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!