Рома громи преди сблъсъка с Юве (видео)

Отборът на Рома надигра с 3:0 като домакин Ливорно в първия мач от 20-ия кръг на Серия "А". Головете отбелязаха Матия Дестро (6), Кевин Строотман (36) и Адем Ляич (78). Победата на "вълците" от Рим можеше да бъде много по-изразителна, но футболистите на Руди Гарсия направиха над една дузина пропуски пред вратата на отличния Франческо Барди. Именно младият страж на гостите спаси тима си от пълен разгром с може би дори двуцифрен резултат. Любопитно за отбелязване е, че особено преди почивката най-резултатният бранител в Серия "А" Меди Бенатиа често се включваше в атаките на Рома в търсене на шестия си гол от началото на сезона. Гостите пък изглеждаха в ужасяващо състояние под ръководството на новия си треньор Атилио Пероти.

Наставникът на столичани Руди Гарсия бе дал почивка на ветераните Франческо Тоти и Майкон предвид предстоящия мач за Купата на Италия с Ювентус във вторник. Двамата бяха заменени в титулярния състав съответно от Матия Дестро и Василис Торосидис. Додо пък отново бе ляв бек за Рома в отсъствието на възсатоняващия се от травма Федерико Балдзарети. На пейката започна и вкаралият прекрасен гол със задна ножица в миналия кръг на Дженоа Алесандро Флоренци.

Още в 6-ата минута "джалоросите" поведоха в резултата. Сръбският нападател Адем Ляич центрира отдясно към Жервиньо, котдивоарският нападател игра нескопосано с топката, но тя попадна в изпуснатия от бранителите на Ливорно Дестро и той необезпокояван направи добавка. При паса на Ляич обаче Жервиньо изглеждаше в засада, която не бе отчетена от съдиите.

До края на първото полувреме домакините можеха да вкарат още минимум 3-4 гола, но Барди отрази удари на Матия Дестро, Миралем Пянич и Жервиньо, а котдивоарецът направи и невероятен пропуск с глава. Холандският халф Кевин Строотман също пропусна чисто голово положение, но малко след това, в 36-ата минута, именно той направи резултата 2:0. Това се случи след поредната опасна атака на Рома, при която топката бе избита лошо от защитник на Ливорно и Строотман с добавка я насочи в мрежата зад Барди.

В последната минута на първото полувреме Дестро с хубав изстрел изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Барди, но попадението бе отменено заради засада.

През вторите 45 минути картината на терена с нищо не се промени - Пянич направи сериозен пропуск пред вратата, пазена от Барди, а опасни удари на бек Додо и Ляич минаха встрани от целта.

Атаките към вратата на Барди не спираха, също както и пропуските на играчите в червени фланелки. Ляич пропусна отлична въможност за гол, при която стражът Барди направи ново блестящо спасяване. Сърбинът все пак успя да направи победата на Рома класическа в 78-ата минута. Той получи пас от влезлия в игра като резерва Раджа Наинголан и с прецизен удар по земя в долния десен ъгъл на вратата на Барди сложи край на продължилата дълго голова "суша", реализирайки първия си гол през 2014 година.

В последните десетина минути в игра за Рома се появи и капитанът Тоти, който с мощен шут принуди Барди да се намеси за пореден път в срещата.

В крайна сметка, Рома се поздрави с една от най-лесните си и убедителни победи от началото на сезона и загря добре за предстоящия сблъсък с Ювентус. "Вълците" ще се опитат да си отмъстят на "Старата госпожа" за тежкото поражение с 0:3 в Торино в шампионата. Рома продължава да заема второ място в класирането, като вече е с 47 точки. Лидерът Ювентус, който тази вечер приема Сампдория, е с 5 точки повече. Ливорно пък се намира на предпоследното 19-о място с 13 точки преди изиграването на останалите срещи от кръга.