Това не е Байерн - кошмарен "подарък" за ЧРД на Гуардиола (видео)

Навръх 43-ия рожден ден на Джосеп Гуардиола неговият Байерн (Мюнхен) стана за смях в последната си контрола преди подновяването на сезона в Бундеслигата, след като загуби с 0:3 от Ред Бул Залцбург като гост. На всичко отгоре австрийците пропуснаха дузпа и удариха греда. Това е едва второто поражение за световните клубни шампиони от началото на сезона, като първото беше при 2:3 от Манчестър Сити в Шампионската лига.

Баварците се оказаха безпомощни срещу играта на лидера в австрийското първенство, като най-много проблеми им донесе 21-годишният Садио Мане. Сенегалецьт вкара за 1:0 в 13-ата минута, а в 20-ата минута принуди Данте да го фаулира в наказателното поле, след което съотборникът му Жонатан Сориано беше точен от бялата точка за 2:0. Минута преди почивката Мане центрира отляво и Роберт Цюл направи 3:0 за Ред Бул. В 47-ата минута африканецът се размина с нов гол, след като удари греда.

Ужасът за Байерн можеше да стане още по-голям в 76-ата минута, когато реферът отсъди нов наказателен удар за Ред Бул, макар повторенията да показаха, че нарушението на Жером Боатенг е извън наказателното поле. Мануел Нойер все пак успя да спаси изстрела.

Пеп заложи на леко експериментален състав, в който Хавиер Мартинес действаше като десен защитник, а младият Пиер-Емил Хьойберг играеше в средата на терена. Филип Лаам, Ариен Робен, Франк Рибери и Бастиан Швайнщайгер пропуснаха срещата заради леки контузии.

След кошмарната първа част Пеп вкара Рафиня и Марио Манджукич, но и това не промени кой знае колко нещата. Германците успяха да стигнат само до една опасност, която хърватинът пропусна, и до един гол на Томас Мюлер, който правилно беше отменен заради засада.

Байерн има по-малко от седмица да се съвземе, защото следващия петък (24 януари) гостува на непобедимия вкъщи Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от първия пролетен кръг.

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - БАЙЕРН 3:0