Шарапова показа характер срещу Ализе Корне, Цибулкова разгроми Суарес Наваро

Мария Шарапова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия след победа в два сета срещу Ализе Корне - 6:1, 7:6 (6). Шампионката от 2008 година беше безмилостна в началото и спечели първия сет за 32 минути, но във втория губеше с 1:3 и трябваше да демонстрира най-доброто от себе си, за да преодолее съпротивата на французойката.

Шарапова в никакъв случай не искаше да се повтори драмата от мача срещу Карин Кнап в четвъртък, когато изтръгна победата след 10:8 в третия сет. Във втората част тя водеше с 5:3 и имаше мачбол, но Корне успя да пробие и да изравни при 5:5. Двете реализираха по още един пробив, а в тайбрека Шарапова показа по-здрави нерви и след близо два часа игра вдигна победоносно ръце.

"Никога нищо не е ясно до последната точка. Щастлива съм, че победих и ще имам един ден за възстановяване", каза след двубоя поставената под номер 3 рускиня.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу Доминика Цибулкова от Словакия, която разгроми Карла Суарес Наваро с 6:1, 6:0. Цибулкова бе абсолютна господарка на корта и спести усилия преди сблъсъка с Шарапова.

Напред продължават още Йелена Янкович и Симона Халеп. Янкович елиминира японката Куруми Нара с 6:4, 7:5, а световната номер 11 Халеп се справи със Зарина Дияс от Казахстан - 6:1, 6:4.