Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Джокович се класира за 1/8-финалите

Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под номер 2 Джокович се наложи над Денис Истомин (Узбекистан) с 6:3, 6:3, 7:5 за 2 часа игра. Сърбинът, който защитава титлата от последните три години, нямаше проблеми в първите два сета, в които загуби само по три гейма. В третия сет Джокович допусна пробив, когато сервираше за мача при 5:4, но взе следващите два гейма и записа 27-а поредна победа. Последната му загуба е от Рафаел Надал на финала на Откритото първенство на САЩ.

Шампионът наниза 6 аса и пласира общо 31 печеливши удара срещу само 14 на съперника си. Сърбинът ще се опита да стане първият тенисист с четири поредни титли от турнира от Големия Шлем в Мелбърн. В четвъртия кръг Джокович ще се изправи срещу Фабио Фонини (Италия), който елиминира Сам Куери (САЩ) със 7:5, 6:4, 6:4. Испанецът Томи Робредо елиминира 9-ия поставен Ришар Гаске (Франция) след 2:6, 7:5, 6:4, 7:6(6).