Лудогорец почна годината в бясно темпо, Луму дебютира с гол (видео + галерия)

Шампионът Лудогорец започна с разгромна победа с 5:1 над третодивизионния Пирин (Благоевград) календарната 2014 година. Възпитаниците на треньора Стойчо Стоев се разправиха безпроблемно с благоевградските "орли", като още преди почивката набързо вкараха три гола чрез Жуниор Кишада (8, 19) и Себастиян Ернандес (22). След почивката домакините намалиха с красив гол на Туджаров, но дебютно попадение на новата перла на Лудогорец Йерун Луму и точен удар на Теро Мантула с глава оформиха крайното 5:1 в полза на разградчани.

В 8-ата минута Жуниор Кишада вкара за "зелените". Михаил Александров отне топката в наказателното поле, която попадна в краката на Кишада. Бразилецът без да се бави шутира в близкия ъгъл на Бахтерлиев и кълбото влетя в мрежата. Четири минути по-късно Кишада вкара втори гол, който бе подобен на първото попадение. Третодивизионният тим успя да отправи първия си точен удар в 19-ата минута, чрез Владислав Шумантов. Изстрелът обаче не успя да затрудни Иван Чворович, който бе заел добра позиция и спаси.

В 22-ата минута Себастиян Ернандес направи резултата класически. Халфът се разписа за 0:3, след прецизен удар от пряк свободен удар, с който не остави шанс на стража на домакините.

В 66-ата минута домакините намалиха изоставането си с фантастичен гол на Васил Туджаров. Гологлавият халф на Пирин с мощен удар от 22-3 метра препарира Владо Стоянов за 1:3.

В 74-ата минута появилият се като резерва нов футболист на Лудогорец Йерун Луму вкара дебютния си гол с екипа на шампионите, след като с много красив фалцов удар извън наказателното поле, не остави шансове за реакция на Христо Бахтерлиев. Само минута по-късно Теро Мантула отбеляза пети гол за "орлите" след изпълнение на корнер. Това бе и крайният резултат от проверката, с която Лудогорец започна контролните си срещи от зимната подготовка.

1:5 Мантула 75

Пирин: Бахтерлиев, Башлиев, Сандев, Стоев, Бачев, Попов, Туджаров, Шумантов, Благов, Стойков, Златинов (На полувремето влизат: Спириев, Тасев, Гущеров, Костов, Хаджииванов, 76- Димитров; 85 - Мадолев, Креболиев, Траянов, Зайденов)

Лудогорец: Иван Чворович, Александър Барт, Георги Терзиев, Йордан Минев, Гилерме да Соуза - Шоко, Фабио Ешпиньо, Мичел Бургзорг, Себастиян Ернандес, Даниeл Абало, Михаил Александров, Жуниор Кишада (30 минута влизат - Георги Аргилашки, Иван Стоянов, Димо Бакалов; 45 минута влизат - Теро Мантула, Козмин Моци, Витиня, Христо Златински, Светослав Дяков, Марселиньо, Роман Безяк; 59 минута влизат - Владислав Стоянов, Върджил Мисиджан и Йерун Луму, 65 в игра се връща Терзиев; 81 - Денис Цолев, Олег Димитров, Томас Цветков)

СРЕЩАТА НАБЛЮДАВАХТЕ ПРЯКО В SPORTAL.BG!!!

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ от мача ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 1:5 - ТУК!!!