Нов голов рецитал прати Манчестър Сити в 4-ия кръг на ФА Къп (видео)

Манчестър Сити сътвори поредния си голов рецитал през този сезон като надигра с 5:0 Блекбърн в преиграването от третия кръг за ФА Къп и по този начин си осигури продължаване в следващата фаза на турнира. "Гражданите" отново бяха безпощадни на своя "Етихад" и с попадения на Алваро Негредо в 45-ата и 47-ата, Един Джеко в 67-ата и 79-ата и Серхио Агуеро в 74-ата минута стигнаха до разгромната победа.

Първото полувреме бе сравнитолне постно откъм интересни положения. Един Джеко опитваше да бъде активен в предни позиции за "гражданите" и отправи няколко удара, но те отиваха далеч от целта. В 26-ата минута пък Хесус Навас опита далечен изстрел, който затрудни вратаря, но той все пак се справи. В 36-ата минута Навас пусна остър пас по земя във вратарското поле, но двама играчи на домакините се разминаха с топката пред голлинията. В 44-ата минута пък Майка Ричардс не успя да засече с глава центриране на Джеймс Милнър.

Гостите пък действаха доста организирано в защита и дебнеха за възможности да контраатакуват, но такива рядко се отваряха пред тях. В 23-ата минута Маршъл отправи нелош удар от фаул, но в ръцете на Костил Пантилимон. Все пак в края на полувремето класата на Манчестър Сити си каза думата и Фернандиньо центрира от дясно и Алваро Негредо с глава най-после успя да прати топката във вратата за 1:0.

Още в началото на второто полувреме обаче "гражданите" добавиха и втори гол на своята сметка. Александър Коларов даде прекрасен извеждащ пас за Негредо, който с техничен прехвърлящ удар направи резултата 2:0.
До края Манчестър Сити видимо намали оборотите и мачът по-скоро се доиграваше. Блекбърн обаче можеше да направи загубата си по-почетна, но Джошуа Кинг на два пъти се озова в добри позиции и не успя да се възползва и да отбележи, а и Джейсън Лоу отправи един нелош удар от дистанция, преминал покрай вратата.

В 67-ата минута обаче Един Джеко окончателно уби интригата като добави още едно попадение с прекрасен удар от малък ъгъл под гредата. В 74-ата минута и Серхио Агуеро ознаменува завръщането си в игра след контузията която го мъчеше с гол, като доведе нещата до 4:0. В 79-ата минута пък Джеко добави още едно попадение на сметката си засичайки чудесно центриране на Навас за 5:0. До края на мача "гражданите" можеха да стигнат и до още по-разгромен резултат, но Милнър стреля покрай вратата от фаул.

Така Манчестър Сити продължава в 4-ия кръг на надпреварата, където ще се изправи срещу тима на Уотфорд отново на своя "Етихад".