Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Еспаньол се спаси от кошмара "Алкоркон" с два късни гола (видео)

Отборът на Еспаньол бе на косъм да стане поредната жертва на убиеца на гиганти Алкоркон. Каталунците измъкнаха много трудна победа с 4:2 в реванша от 1/8-финала за Купата на Испания и успяха да отстранят втородивизионния си съперник, който бе спечелил първата среща с 1:0. Победата днес обаче дойде едва в края на мача с два късни гола.

Алкоркон пръв откри резултата в мача още в 5-ата минута чрез Плано, но отговорът на домакините бе доста бърз като в 10-ата минута Симао Саброза възстанови равенството, а в 23-ата минута Серхио Гарсия направи 2:1 от дузпа.

Този резултат обаче не устройваше Еспаньол, а в 80-ата минута ситуацията стана още по-трудна за домакините след като Хавито доведе нещата в мача до 2:2. Каталунците обаче показаха характер и в 84-ата минута Виктор Алварес направи резултата 3:2, а в 86-ата минута Пици отбеляза и толкова ценното четвърто попадение, с което осигури и продължаването на своя тим напред в турнира.