Сиена се разправи с Катаня в Сицилия

Намиращият се на незавидната 14-а позиция в Серия “Б” Сиена изхвърли борещия се за спасения в серия “А” Катаня от купата на Италия. Тосканците разбиха с 4:1 насред Сицилия Макси Лопес и компания, въпреки че домакините поведоха с 1:0 с гол на Лето в 4-ата минута.  Микеле Поулучи изравни в 24-ата минута, а Франческо Вилиани даде преднина на “бяло-черните” в 59-ата. В даденото продължение Сиена вкара още два гола и напълно заслужено се класира на четвъртфинал в турнира. Точни бяха Нико Пулцети (91) и Валерио Росети (93).

Успехът прати Сиена срещу Фиорентина в борба за полуфиналите на 23-и януари, като срещата ще бъде на “Артемио Франки” във Флоренция.