Хонда с първи гол за Милан, "росонерите" на четвъртфинал за Купата (видео)

Отборът на Милан се класира на четвъртфинал за Купата на Италия след победа с 3:1 над Специя на "Сан Сиро". Последното попълнение на "росонерите" Кейсуке Хонда дебютира като титуляр за "росонерите" и отбеляза първия си гол в 48-ата минута. Преди това завърналият се сред стартовите 11 след повече от осем месеца Джампаоло Пацини също обра овациите на публиката с гол и асистенция. Нападателят първо центрира отдясно в 28-ата минута за гола на Робиньо с глава, с който резултатът бе открит, а след 180 секунди с красив удар от въздуха вкара своя първи гол за сезона. Голаджията пропусна преди и след попадението си отлични възможности за нов гол.

Новият треньор на "росонерите" Кларънс Зеедорф пристигна на "Сан Сиро" под аплодисментите на публиката в 65-ата минута директно от летището, където пристигна от Амстердам.

Двубоят бе важен за "червено-черните", които чрез Купата на Италия имат шанс да се класират за евротурнирите, тъй като изостават изключително много от зона Европа на полусезона в Серия "А". Милан излиза другата седмица отново на своя стадион в сблъсък за полуфиналите с Удинезе на Антонио Вутов, отстранил Интер миналата седмица.

Миланският гранд излезе с двама дебютанти от първата минута - Кейсуке Хонда и Адил Рами, а отборът беше воден от временния наставник Мауро Тасоти. Освен тях от първата минута след над половин година се завърна Джампаоло Пацини, който смени наказания Марио Балотели на върха на атаката. Кака остана на пейката, а халфове бяха Монтоливо, Поли и Кристанте. Дзакардо, Филип Мексес и Де Шилио бяха останалите защитници до Реми пред Кристиан Абиати.

Тимът  от Серия “Б” бе подкрепян от около 6000 тифози в Милано. Гостите започнаха добре, но Кристиан Дзакардо изпусна в 5-ата минута, а Милан пое инициативата около 20-ата минута и опасни удари отправиха Мексес и Пацини, а последният изпусна чисто положения. В 27-ата минута бившият играч на Фиорентина, Интер и Сампдория центрира хубаво и Робиньо с глава даде преднина на домакините, който решиха мача три минути по-късно. Андреа Поли намери Пацини зад защитата и 11-ката на "росонерите" този път не сбърка.

В 39-ата минута Монтоливо с глава изчисти от голлинията удар с глава на Ферари след корнер.

Втората част започна с гол на Хонда, който отблизо се възползва след избита от Леали топка и направи 3:0. Следващите минути Пацини и Де Шилио пропуснаха да се разпишат.

Новият треньор на тима Кларънс Зеедорф се появи на стадиона в 65-ата минута, когато пристигна директно от летището и веднага обра овациите на публиката. Още с влизането си той видя поредния пропуск на Пацини.

Завърналият се от Самп Петаня, както възстановилия се от травма Валтер Бирса замениха Пацини и Хонда, а Антонио Ночерино замени Робиньо. Буквално в последната минута Ферари оформи крайното 3:1, след като преди това Абиати спаси удар от въздуха на Милиоре.

МИЛАН – СПЕЦИЯ 3:1

1:0 Робиньо (28)
2:0 Пацини (31)
3:0 Хонда (48)
3:1 Ферари (91)

МИЛАН: Кристиан Абиати,  Кристиан Дзакардо, Адил Рами,  Филип Мексес, Матиа Де Шильо, Андреа Поли, Рикардо Монтоливо, Браян Кристанте, Кейсуке Хонда (64-Валтер Бирса), Робиньо (77-Антонио Ночерино), Джампаоло Пацини (71-Андреа Петаня)
СПЕЦИЯ: Леали, Балданзеду, Бианчети, Лисуазо, Милиоре, Бово, Сеймур, Шитарела (61-Чулина), Кателани (85-Остич), Ривас (77-Чурия), Ферари

Жълти картони: Хонда, Мексес - М, Кателани - С