Серина и На Ли с лесни победи, Лизицки - аут от Australian Open

Световната номер едно Серина Уилямс се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като победи с лекота сръбската тенисистка Весна Долонц с 6:1, 6:2 за 1 час и 3 минути игра. За американката това бе 60-и успех в Мелбърн и така тя изравни постижението на Маргарет Корт, която има точно толкова победи на Australian Open.

Двете тенисистки играха при 40-градусова жега, а Серина се изправи само срещу един брейкпойнт по време на цялата среща, който отрази с ас. С успеха си носителката на 17 титли от Големия шлем увеличи победната си серия на 24 мача.

Поставената под номер 4 На Ли (Китай) също се класира за следващата фаза. Тя победи швейцарката Белинда Бенчич с 6:0, 7:6(5). Финалистката от миналата година затвори първия сет за 22 минути, но се поизпоти повече във втория, който приключи след тайбрек.

18-ата в схемата Кирстен Флипкенс (Белгия) отпадна от представителката на домакините Кейси Делакуа с 3:6, 0:6. Финалистката от "Уимбълдън" Забине Лизицки (Германия) също прекрати участието си след загуба от Моника Никулеску (Румъния) в три сета - 6:2, 2:6, 2:6.

В други мачове, които се изиграха днес, Флавия Пенета (Италия) победи Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:3, 6:4, деветата в схемата Анжелик Кербер (Германия) се наложи над Ала Кудрявцева (Русия) с 6:4, 6:2, Екатерина Макарова (Русия) елиминира Ирина Фалкони (САЩ) с 6:2, 7:5, Янина Викмайер загуби от Алисън Риск (САЩ) с 1:6, 1:6, а Мона Бартел обърна Луксика Кумхум (Тайланд) и стигна до крайния успех с 4:6, 6:3, 6:4. Даниела Хантухова (Словакия) отстрани трудно Каролина Плишкова (Чехия) с 6:3, 3:6, 12:10, а Луцие Шафаржова излезе краен победител от чешкия двубой с Луцие Храдецка - 6:7(4), 6:3, 6:0.