Атлетико отново подчини Валенсия (видео)

Атлетико Мадрид продължава да е непобедим на своя "Висенте Калдерон" от началото на сезона. "Дюшекчиите" надвиха с 2:0 Валенсия и с общ резултат 3:1 се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. Головете за актуалния носител на трофея отбелязаха Диего Годин и Раул Гарсия след почивката. И двете попадения паднаха след центрирания от ъглов удар и точни изстрели с глава. Валенсия завърши срещата с човек по-малко, след като в последните минути червен картон получи Даниел Парехо.

Гостите се държаха достойно, особено преди почивката, когато дори имаха шансове да продължат. Тимът на Хуан Антонио Пици обаче се огъна през второто полувреме и допусна нова загуба на "Калдерон", където само преди няколко седмици отстъпи с 0:3 в двубой от Примера.

Диего Коща можеше да даде преднина на Атлетико през първата част, а Тибо Куртоа трябваше да се справя с опасни удари на Елдер Пощига и Мигел Алфонсо - Мичел. В 51-ата минута Висенте Гуаита спаси удар на Диего Годин, но след последвалия корнер уругваецът отново пръв стигна до топката и опъна мрежата. Гостите претендираха, че Годин е извършил нарушение срещу Антонио Бараган, но реферът Фернандес Естрада зачете гола.

При този резултат Валенсия се активизира, но защитата на Атлетико действаше стабилно и не допускаше никакви опасности пред Куртоа. В 89-ата минута Габи Фернандес отново центрира перфектно от ъглов удар и Раул Гарсия отклони кълбото за крайното 2:0. Малко след това изнервеният Парехо получи втори жълт картон и беше изгонен.

В следващия кръг Атлетико ще срещне победителия от двойката Бетис - Атлетик Билбао. Севилци спечелиха първия мач с 1:0.

АТЛЕТИКО М - ВАЛЕНСИЯ 2:0 (0:0)
1:0 Д. Годин (51)
2:0 Р. Гарсия (89)

* Атлетико М се класира за следващия кръг с общ резултат 3:1