Сантандер изхвърли Алмерия (видео)

Расинг (Сантандер) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата краля след победа с 2:0 като гост на Алмерия. Първата среща беше завършила с равенство 1:1, но в реванша третодивизионният тим по-добре се възползва от шансовете си и стигна до следващата фаза. Головетв вкараха Мариано и Рубен Дуран след почивката.

Алмерия започна силно и пропусна да поведе в 13-ата минута центриране на Фран Велес рикошира и топката отиваше към вратата, но Марио Фернандес успя да избие. В средата на полувремето гол на домакините беше отменен, след като Оскар Диас прати топката във вратата от засада.

Алмерия изпусна две положения в първите минути след почивката и противно на логиката първи до гол се добраха гостите. Педро Орфийя центрира, Мариано стреля с глава и откри резултата. 11 минути преди края всичко се изясни, след като Дуран нказа грешка в защитата на домакините и с хубав удар в горния ъгъл прати Сантандер в следващия кръг.

АЛМЕРИЯ - САНТАНДЕР 0:2 (0:0)
0:1 Мариано (62)
0:2 Дуран (79)

* Сантандер се класира с общ резултат 3:1