"Жълтата подводница" потопи Реал Сосиедад

Виляреал разгроми с 5:1 Реал Сосиедад в последния мач от 19-я кръг на Примера дивисион и го измести от петата позиция във временното класиране. "Жълтата" подводница" събра 34 точки, докато съперникът им остана с 32.
Джовани Дос Сантос се разписа на два пъти - в 16-ата и 32-ата минути, а Икечукву Уче също бе точен на два пъти - в 27-ата и 55-ата. Моисес направи 5:0 в 58-ата минута, а единственият гол за Реал Сосиедад падна в 60-та минута, когато точен бе Иманол Агирече.
За Виляреал успехът бе важен, тъй като тимът нямаше победа пред своите фенове от края на октомври. Двата тима са съперници и за Купата на краля и преди четири дни направиха 0:0.