Интер се издъни срещу Киево (видео)

Отборът на Киево си тръгна щастлив и с точка от гостуването на Интер в Милано. Двубоят на "Джузепе Меаца" завърши 1:1, а домакините могат да съжаляват, че не успяха да материализират доминацията си в този последен мач от 19-ия кръг.
"Нерадзурите" бяха шокирани в 8-ата минута, когато Алберто Палоски беше изпуснат от защитата и успя да открие в полза на тима от Верона. Въпреки шока, Интер успя бързо да се върне в играта. В 12-ата минута японецът Юто Нагатомо изравни с петото си попадение за сезона, след като успя да промуши топката през куп играчи след подаване на Рики Алварес. Минута по-късно японецът отново прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради отсъдена спорна засада.
До края на мача "нерадзурите" бяха много активни, но рядко стигаха до голови положения, а при епизодичните опасности отличният вратар Кристиян Пуджиони беше на мястото си. Така гостите от Верона си тръгнаха с точка от "Меаца" за първи път от 2001 г. насам.
След този мач Интер дели 5-ото място с Верона, като и двата тима имат по 32 т. Киево пък е 17-и със 17 т.