Фу изхвърли Тръмп от "Мастърс"-а

Кошмарът на Джъд Тръмп е факт! Амбициозният англичанин отпадна още в първия си мач на "Мастърс" турнира по снукър в "Александра Палас" в Лондон. В своеобразен палач на Тръмп се превърна световният номер 9 Марко Фу, който се наложи с 6:5 фрейма. Така на 1/4-финалите представителят на Хонконг ще срещне победителя от двубоя между Дин Дзюнхуей и Шон Мърфи.

Фу пръв откри сметката си в двубоя след серии от 36 и 35 точки, но английският му противник бързо изравни за 1:1. В третата партия Тръмп блесна с брейк от 87 точки, но преди почивката Марко Фу успя да измъкне оспорвания четвърти фрейм.

След кратката пауза състезателят от Хонконг изстреля 138 точки за 3:2, но така и не успя да дръпне в резултата, след като световният номер 4 отново върна баланса в резултата. Нещо повече - Тръмп записа срещу името си 120 точки за 4:3 и поведе. Това обаче не продължи дълго. Фу спечели две поредни части и бе само на крачка от победата. Със сенчъри брейк от 101 точки 24-годишният англичанин остана в битката и доведе мача до пълния му формат. В решаващия 11-и фрейм Тръмп пръв получи своя шанс сред топките, но сбърка черна. Грешката му бе наказана и с брейк от 78 точки Марко Фу си осигури място на 1/4-финалите на "Мастърс"-а.