От лошо, по-лошо: Бетис пропада все по-дълбоко

Отборът на Бетис загуби с 1:2 изключително важното си домакинство на Осасуна в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. Гол на Роберто Торес (2) и автогол на Жорди Фигерас (56) пъхната точките в джоба на памплонския тим. Хорхе Молина отбеляза почетно в 80-ата минута. Ноно (37) и Андрес Фернандес (59) получиха червени картони, а нападателят на "вердибланкос" Рубен Кастро пропусна дузпа (62).

Едва минута и 17 секунди след началото на срещата гостите от "Ел Садар" откриха резултата. Алваро Сехудо центрира и Роберто Торес се разписа с глава, правейки безпомощни Хуанфран и Стефан Андерсен. В петата минута "горещата" придобивка Лео Баптищао стреля добре с глава след пас на Хуанфран, но Андрес Фернандес изби. В деветата отново преотстъпеният от Атлетико Мадрид шутира, но покрай вратата. В 14-ата пак бразилският нападател имаше шанс, но топката отиде в ръцете на вратаря.

Севилският тим натисна в търсене на изравняване, но нямаше сполука пред гола. В 28-ата Андрес Фернандес се прояви блестящо след пореден опит на Баптищао. В 37-ата Баломпие получи нов тежък удар: Ноно беше изгонен с втори жълт картон след непремерена игра с лакът при въздушен двубой.

Въпреки кадровия си пасив на почивката Хуан Карлос Гаридо извади десния защитник и пусна централния нападател Хорхе Молина. В 48-ата Молина стреля с глава извън рамките. В 56-ата памплонци удвоиха своя голов аванс. Жорди Фигерас си отбеляза автогол, след като засече центриране на Дамиа Перес.

Три минути по-късно "Бенито Вийямарин" повярва в обрата, след като домакините получиха дузпа, а вратарят на "червените" беше изгонен. Рубен Кастро обаче уцели греда при изстрела си от бялата точка. Опитите на андалуския тим донесоха гол в 80-ата минута. Хорхе Молина направи двойно подаване с Чули и прониза мрежата на Асиер Риесго - 1:2. В 83-ата публиката поиска втора дузпа за съмнителна игра с ръка.

Бетис има едва 11 точки след преполовяването на шампионата и се очертава като сигурен изпадащ. Севилци нямат шампионатна победа от 29 септември, а успехът им през седмицата за Купата на краля срещу Атлетик Билбао за момента не заблуждава феновете на отбора.

Снимка: Getty Images/Guliver