Реал Мадрид се измъкна в Барселона, Кристиано с пропуск след пропуск (видео)

Отборът на Реал Мадрид записа минимален успех с 1:0 над Еспаньол в среща от 19-ия кръг на Ла Лига, играна пред 32 131 зрители на "Корнейя-Ел Прат". Пепе отбеляза за рекордьорите по титли в 55-ата минута. Голямата звезда на "белите" Кристиано Роналдо направи няколко непростими за него пропуска по-малко от 24 часа преди церемонията по връчването на "Златната топка". С успеха тимът на Карло Анчелоти се доближи на три точки до лидерите Барселона и Атлетико Мадрид.

Диего Лопес отново застана на вратата, след като беше преодолял стомашни проблеми. Анхел ди Мария се завърна в титулярния състав и игра в средата на терена при система 4-3-3. По двете "бели" крила атакуваха Гарет Бейл и Кристиано Роналдо, а Карим Бензема беше в центъра на атаката. Барселонци заложиха на 4-2-3-1, а в отсъствието на Серхио Гарсия като нападател започна Джон Кордоба.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на Еспаньол Магуреги и трагичната смърт на бебето на доскорошния играч на "лос перикитос" Мубарак Уакасо. Домакините стартираха агресивно и създадоха първото голово положение. В четвъртата минута Габриел Торже проби отдясно, центрира опасно, впоследствие Кристиан Стуани стреля с глава до гредата след пас от левия фланг. В седмата Ди Мария центрира отляво и Бензема шутира от въздуха, но метър в аут.

В 14-ата Стуани получи нова възможност с глава при корнер, но малко не му стигна. В 19-ата Бензема показа брилянтна техника, проби в наказателното поле и достави топката на границата на малкото наказателно поле, но там Кристиано показа показа непривична несръчност на пет метра от голлинията. В рамките на 20-ата минута и пред двете врати беше горещо: Ди Мария стреля от дъгата, а Джон Кордоба навлезе мощно, но шутира неточно. В 25-ата минута Лука Модрич получи топка в наказателното поле, но въздушният му опит прати кълбото прекалено високо. В 27-ата Марсело Виейра центрира и CR7 отново не прецени добре топката в наказателното.

Последваха три поредни шута на Кристиано между 32-ата и 37-ата минута. При първия опит Кико Касийя изби колебливо, а при третия стражът някакси изчисти с крак след коварен изстрел на португалеца от фаул. В 42-ата "белите", облечени в оранжево, развиха прекрасна контра, дирижирана от Модрич. Бензема не засече острото подаване на Ди Мария. В 44-ата Кордоба проби отдясно през Серхио Рамос, но Алехандро Фернандес беше блокиран на пеналта.

"Лос меренгес" влязоха по-добре на терена след почивката. В 52-ата Бензема се пребори в наказателното поле, но пасът му беше неточен. В 55-ата Пепе съумя да открие резултата, оставен непокрит на втората греда. Лука Модрич центрира и португалският национал насочи с глава в мрежата - 0:1.

След гола столичани продължиха да играят по-силно. Каталунците бяха стъписани и действаха преднимно във фаза "защита". В 61-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" развиха много хубава контра, но Бейл я провали на фланга. В 63-ата и 66-ата Кристиано още два пъти шутира към Кико Касийяс. При първия път топката попадна в обсега на вратаря, а при втория "седмицата" напредна след дълъг пас, но шутира неточно по диагонала.

В 68-ата Серхио Рамос опита с глава, а минута по-късно Марсело беше блокиран след добро връщане на Бензема. В 80-ата Модрич беше пощаден за втори жълт картон след остро нарушение в центъра. В 82-ата Кристиано Роналдо отново не беше съсредоточен пред гола. Португалецът се измъкна от двама защитници, шутира силно, но Касийя изби. Роналдо можеше и да потърси подаване вдясно, където сам чакаше Хесе. В 89-ата Кристиано направи най-големия си пропуск, след като почти на празна врата насочи в аут. Бензема беше стрелял, топката попадна в краката на CR7, който имаше време да спре и да шутира.

Снимки: Getty Images/Guliver