Шеста поредна победа качи Манчестър Сити на първото място

Шестата поредна победа на Манчестър Сити във Висшата лига, този път с 2:0 при гостуването на Нюкасъл, изкачи възпитаниците на Мануел Пелегрини на първото място в класирането. Гостите се измъчиха много, но въпреки това стигнаха до деветата си поредна победа над Нюкасъл в английския шампионат трета поредна като гост в тазгодишното първенство, която им позволи да изместят Челси от първата позиция. Един Джеко откри резултата още в осмата минута, а Негредо оформи крайното 0:2 в петата добавена минута на редовното време. Домакините могат да съжаляват изключително много за изпуснатите положения пред вратата на Джо Харт. Освен това тяхно попадение преди почивката бе несправедливо отменен.

Срещата започна по отличен начин за гостите. Голмайсторът на Манчестър Сити Един Джеко даде ранен аванс на своя тим, откривайки резултата още в осмата минута на двубоя. Босненският национал се разписа след центриране на Александър Коларов от лявото крило при отлична комбинация на гостите. Давид Силва изведе Коларов на добра позиция вляво, той с едно докосване центрира към Джеко, който също имаше нужда от само едно докосване на топката, за да я прати в мрежата на Тим Крул.

Постепенно обаче гостите изпуснаха инициативата и Нюкасъл бе отборът, който създаде по-чистите голови положения до края на първото полувреме. Страхотен гол на Шейк Тиоте обаче бе отменен несправедливо заради засада на негови съотборници. Африканецът отбеляза с прекрасен удар от границата на наказателното поле, но реферите не зачетоха попадението заради положение на офсайд на Йоан Гуфран. Това изнерви доста футболистите и на двата отбора и до края на полувремето преобладаваха спиранията на играта и жълтите картони.

След почивката Нюкасъл продължи да бъде по-активният отбор, но отбраната на гостите и вратарят Джо Харт се справиха на няколко пъти с разбърквания в наказателното си поле. Харт трябваше да спасява вратата си на два пъти след удари на Лоик Реми и Йоан Гуфран, но и гостите имаше за какво да съжаляват, след като уцелиха горната греда зад Крул.

Така се стигна до 95-ата минута на двубоя, когато Алваро Негредо подпечата успеха на "гражданите". Той бе изведен сам срещу вратаря от Хесус Навас при добра контраатака на гостите и въпреки, че Крул отрази неговия удар, топката попадна отново в него и той на празна врата отбеляза за крайното 0:2.