Юве с рекордна победа пред погледа на Дейвид Мойс

Италианският шампион Ювентус разби с 4:1 Каляри при гостуването си в Сардиния. Победата е 11-а поредна за Старата госпожа в Серия "А", което е рекорд в цялата история на колоса. Двубоят се игра пред погледа на мениджъра на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс, който бе на трибуните на "Сант'Елия".

Със сигурност британецът не е останал впечатлен от сивата обстановка на стария италианския стадион, на който в момента от местната община сменят седалките. Иначе причина за визитата на Мойс е неговият интерес към Артуро Видал и Клаудио Маркизио от Юве, както и към Давиде Астори от домакините. Сред зрителите бе и световният шампион от Испания'82 Бруно Конти, който наблюдаваше изявите на своя син Даниеле.

Срещата започна отлично за "рособлу", които поведоха в резултата с попадение на Маурисио Пинийя. Чилиецът простреля Джиджи Буфон от чиста позиция в 21-ата минута. 600 секунди по-късно обаче Фернандо Йоренте изравни с глава - 1:1. Равенството се запази до почивката, като в една ситуация Буфон трябваше да показва неоспоримата си класа, спасявайки голов удар отблизо.

След почивката Каляри се държа достойно до 73-ата минута. Тогава с далечен шут резервата Клаудио Маркизио опъна мрежата за 2:1 за торинския гранд. Попадението на Маркиза дойде и след лошата намеса на стража на домакините Антонио Адан. Четири минути по-късно Йоренте направи 3:1 със своя седми гол в кампанията, а в 80-ата минута халф-бекът Стефан Лихтщайнер се пребори за една топка и я в крайна сметка в добута до мрежата за 4:1. С това бившият играч на Лацио затвърди мнението, че е сред най-добрите на терена, като преди това той асистира и за двете попадения на Цар лъв.

В последните минути за реплика голмайсторът на Каляри Пинийя бе изгонен директно от съдията Марко Гуида. С три точки днес Юве продължава уверения си ход към титла №30 в Серия "А", което ще донесе на клуба безпрецедентната трета звезда над емблемата.