Българският Тур гледа към Лига 1

Френският втородивизионен тим Тур излезе на трето място в класирането след първата победа с 2:1 над Каен. Тимът от Централна Франция е спонсориран от българина Даниел Димов и неговата авиокомпания "Балканиан Еъруейз" е новият генерален спонсор на тима, а проби в отбора кара нападателят Георги Какалов. Има огромна вероятност към тима да се присъединят и още няколко български футболисти.

Тур успя да се справи с Каен, след като поведе в резултата с 2:0 след попадения в края на първото и началото на второто полувреме. В 42-ата минута Фусейни Диавара продължи топката с глава, след центриране от фаул, а в 56-ата минута Шавие Шавалерен направи резултата 2:0. Гостите от Каен успяха да върнат едно попадение чрез Матийо Дюамел, който засече топката с глава след центриране от дясно. До края на срещата пред Каен се отвориха няколко възможности за изравняване на резултата, но домакините се справиха и не позволиха това да се случи.

След последните мачове от кръга Тур се изкачи на трето място в класирането с 32 точки – на осем от едноличния лидер Метц, който вероятно ще се върне в Лига 1 без проблеми. За второто и третото място Тур ще има сериозна конкуренция на поне още 5-6 отбора, които са събрани в няколко точки. В следващият кръг Тур гостува на Ниор, който се намира в средата на класирането.