Рома громи на "Олимпико" (видео)

Тимът на Рома се поздрави с нова победа на своя стадион "Олимпико", броени дни след успеха с 1:0 срещу Сампдория, за Купата на Италия. Днес "вълците" от Рим се справиха с друг тим от Генуа. "Джалоросите" разгромиха с 4:0 Дженоа в среща от 19-ия кръг на Серия "А". Головете отбелязаха Алесандро Флоренци (26), Франческо Тоти (30), Майкон (43) и Меди Бенатиа (52). Попадението, с което Флоренци откри резултата, бе реализирано с изключително красива задна ножица.

От състава на Рома отсъстваха наказаните Леандро Кастан и Даниеле Де Роси, които получиха червени картони при загубата с 0:3 от Ювентус в предишния кръг. Левият бек Федерико Балдзарети също пропусна мача, тъй като продължава да се възстановява от травма, а в състава поради наказание не бе и сръбският нападател Адем Ляич. Наставникът на Дженоа Джан Пиеро Гасперини пък не можеше да разчита на наказания нападател Алберто Джилардино, както и на контузените Алесандро Гамберини, Юрай Кучка и Марио Сантана.

Дебют за Рома в Серия "А" направи привлеченият от Каляри преди няколко дни белгийски халф Раджа Наинголан. Той за първи път облече екипа на столичани срещу Сампдория за Купата на Италия. Първите си минути в Серия "А" с фланелката на Рома записа и младият хърватски защитник Тин Йедвай, който в 83-ата минута смени опитния Майкон.

В 26-ата минута "вълците" поведоха в резултата с много красив гол на Алесандро Флоренци. Ветеранът Франческо Тоти стреля от фаул, топката се отби от стената и Флоренци със страхотно изпълнение на задна ножица не остави шансове на вратаря Матия Перин.

Само две минути по-късно котдивоарският нападател Жервиньо пропусна да направи резултата 2:0, но това стори Тоти в 30-ата минута. Намиращият се вдясно от противниковата врата Жервиньо подаде на капитана на "вълците" и той удвои аванса на "джалоросите" в резултата. Тоти имаше късмет в тази ситуация, тъй като топката се отклони от крака на защитника на "грифонвите" Томас Манфредини.

Две минути преди края на първата част домакините реализираха трети гол. След бърза атака Флоренци центрира към устремения напред Майкон и бразилският десен бек с удар отблизо преодоля Перин.

Седем минути след почивката играчите на Руди Гарсия отбелязаха нов гол. Този път точен бе централният защитник Меди Бенатиа. Мароканецът изпрати топката в мрежата зад Перин с глава след центриране на Тоти от корнер.

Четвърт час след началото на второто полувреме Гасперини извърши смяна и в игра се появи Исаак Кофи, който влезе на мястото на бразилски халф Матузалем. Последният обаче получи втори жълт, съответно червен картон, докато излизаше от терена и реферът Джанпаоло Калварезе накара Кофи да напусне игрището. Ганайският халф все пак се появи в игра 4 минути по-късно, но на мястото на Андреа Бертолачи.

Наинголан и Миралем Пянич отправиха опасни далечни изстрели към вратата на Дженоав следващите минути, но в единия случай Перин спаси, а в другия топката излезе в аут. Матия Дестро пък в 72-ата минута пропусна да се разпише с удар от въздуха отблизо секунди след като се бе появил на терена на мястото на Миралем Пянич. В крайна сметка, тимът на Руди Гарсия не съумя да отбележи нов гол с човек повече на терена, но записа убедителна победа, а в следващия кръг отново ще е домакин - на закъсалия Ливорно.

Рома продължава да заема второ място в класирането, като вече има 44 точки - с 2 повече от третия Наполи. Лидер е Ювентус с 52 точки. Дженоа пък заема 10-о място в с 23 точки.