Парма с първа победа в Ливорно (видео)

Парма постигна първа победа в историята си като гост на Ливорно, след като надделя с 3:0 в първи мач от 19-ия кръг на Серия А. Парма се възползва по най-добрия начин от кризата в тима на Ливорно и измъкна трите точки на "Армандо Пики". Рафаеле Паладино откри резултата още във 2-ата минута след пас на Джонатан Биабиани. Нападателят Амаури затвърди победата на Парма с два късни гола. Бившият голмайстор на Ювентус направи 2:0 в 86-ата минута, а в добавеното време оформи класическата победа с попадение от дузпа.

С победата Парма се изкачи на 7-о място с 26 точки, докато поражението е четвърто поредно за Ливорно и тимът остава на последната 20-а позиция в таблицата.