Изключителни Владо (31 точки) и Теди (83% посрещане)! Лион изпусна шампиона Тур с 2:3

Българските волейболисти Владимир Николов и Теодор Салпаров изиграха изключителен мач за своя френски тим АСЮЛ Волей (Лион). Владо Николов заби 31 точки (53% ефективност в атака), а Теодор Салапаров демонстрира страхотно посрещане - 72% перфектно и 83% позитивно, но и това не помогна на тима воден от Силвано Пранди срещу шампионите от Тур. Лион допусна домакинска загуба от Тур с 2:3 (22:25, 25:21, 25723, 29:31, 12:15) в мач от 14-ия кръг на Лига А. Двубоят се игра пред 3815 зрители в зала "Град Пале Жерлан".

Българинът с френски паспорт Божидар Славев се отличи с 12 точки (1 блок, 44% ефективност в атака, 58% позитивно и 48% перфектно посрещане). Христо Тодоров пък влезе за малко като резерва в четвъртия гейм. От друга страна американецът Джейсън Яблонски реализира 20 точки (57% ефективност в атака, 61% позитивно и 57% перфектно посрещане) за Тур в отсъствието на Давид Конечни, а Камил Баранек добави още 17 точки (1 блок, 1 ас, 39% ефективност в атака, 67% позитивно и 33% перфектно посрещане) за успеха.
Лион продължава да е на последното 14-то място в класирането с 11 точки след 3 победи и 11 загуби. В следващия 15-ти кръг Владо Николов и компания гостуват на Кан. Срещата е следващата събота (18 януари) от 21,00 часа българско време.
ЛИОН: БОЖИДАР СЛАВЕВ 12, Марк МакГивърн 8, Грейсън Оувърмън 2, Симон Тишер 3, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 31, Туунте Ван Ланквелт 16 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (Михал Храздира 4, Куентин Юфрой 4, ХРИСТО ТОДОРОВ)
Старши-треньор: Силвано Пранди
ТУР: Жералд Арди-Десурс 7, Нуно Пинейро 2, Николас Хоуг 4, Джейсън Яблонски 20, Камил Баранек 17, Дейвид Смит 13 - Жан-Франсоа Екзига-либеро (Кевин Клинкенберг 9, Соане Фалафала 1, Филип Колин 9, Максим Дилиес)
Старши-треньор: Маурисио Мота Паеш.