Селта обърна Валенсия (видео)

Отборът на Селта (Виго) преметна у дома с 2:1 Валенсия в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Даниел Парехо откри в 23-ата минута за тима на Хуан Антонио Пици, но две попадения на Шарлиз (50 и 78) зарадваха Виго. Нападателят се реваншира пред феновете след пропуските си на "Сантиаго Бернабеу" в понеделник.

Първият опасен шут беше на Пабло Пиати в седмата минута и не беше точен. В десетата Диего Алвеш изби силен шут на Аугусто Фернандес от 20-ина метра. В 18-ата отново бразилският страж на "прилепите" се намеси решаващо при първия случай един срещу един в наказателното поле. Пропускът направи нападателят на галисците Шарлиз.

В 23-ата Даниел Парехо беше изпуснат и откри резултата алогично на показаното на терена до момента. Софиан Фегули центрира и юношата на Реал Мадрид лесно отбеляза - 0:1. В 44-ата Рафа Алкантара потърси далечния ъгъл, а фалцовият му удар почти облиза гредата от външната страна.

В 50-ата минута Шарлиз изравни след прекрасно центриране от крака на Рафа Алкантара. В 59-ата Аугусто беше близо да зарадва трибуните на "Балаидос" след нов прецизен пас от Рафиня, но Рикардо Коща спря шута. В 78-ата Шарлиз направи обрат с втория си гол в срещата. Левият бек на гостите Андрес Гуардадо загуби топката, Шарлиз преодоля Ориол Ромеу и с мощен шут матира Диего Алвеш - 2:1 за галиския тим.

В 89-ата резервата Нолито удари греда със силен изстрел, а Сантиаго Мина не успя да добави. Минута по-късно и Софиан Фегули нямаше късмет, като опитът му с глава също срещна гредата.

Загубата отдалечи "лос че" на цели осем точки от осмия Виляреал преди двубоя на "жълтите". Тимът на Луис Енрике се качи до 14-ото място.

Снимка: Getty Images/Guliver