Тотнъм изпрати Палас на дъното, фрапантен пропуск от дузпа беляза дербито (видео)

Тотнъм победи с 2:0 Кристъл Палас в лондонското дерби от 21-ия кръг на Премиър лийг. "Шпорите" изиграха слабо първо първо полувреме, в което като по чудо не изоставаха в резултата. Джейсън Пънчиън направи запомнящ се пропуск от дузпа в самото начало, а гредата лиши Бенталеб от красив гол. След почивката Тотнъм се представи далеч по-добре и взе своето след голове на Кристиан Ериксен (50') и Джърмейн Дефоу (72'). Благодарение на успеха "шпорите" се изкачиха на пето място.

Кристъл Палас изненадващо започна по-добре и още в първата минута Пънчиън стреля опасно от границата на наказателното поле. Отново крилото на "орлите" бе в центъра на събитията в осмата минута, когато гостите получиха дузпа заради нарушение на Дембеле срещу Шамак. Пънчиън изпълни по-ужасяващ начин 11-метровия наказателен удар, пращайки топката на няколко метра над вратата. В 28-ата минута Лорис пък изби опасен шут от воле на Джероум. Постепенно Тотнъм изравни играта и започна да създава положения пред вратата на Сперони. Първо Адебайор пропусна, а в 34-ата минута страхотен изстрел на Бенталеб от близо 30 метра срещна гредата.

Пет минути след подновяването на играта Кристиан Ериксен изведе Тотнъм напред. Аде свали с глава към датчанина, който простреля Сперони. В 72-ата минута Джърмейн Дефоу окончателно уби интригата. Ленън намери нападателя, който ще продължи кариерата си в Торонто. Дефоу пое добре топката, освобождавайки се от двама бранители, и от малкото наказателно поле вкара втори гол.

Тотнъм се изкачи на пето място, като същевременно прати Кристъл Палас на дъното с актив от 17 точки.