Дузпи провалят Локо Пд срещу китайци - смърфовете остават последни в Испания

Локомотив (Пловдив) загуби с 5:6 след изпълнение на дузпи от китайския Шанхай и зае последното място на четиристранния турнир в Испания, на който освен споменатите два състава участваха още отборите на ПСВ и Аугсбург.

Редовното време завърши 2:2, а попаденията за българския тим реализира Мартин Камбуров. След края на 90-те минути по регламент се пристъпи директно към изпълнение на дузпи.

При тях точни за смърфовете бяха Аймен Белаид, Мендес и Дани Кики, но пропуските на Маламов, който уцели дясната греда, и Марков, чийто шут бе спасен от противниковия вратар, лишиха състава на Александър Станков от успех.

Срещата започна с пропуск на азиатците. Футболистите на Шанхай можеха да открият резултата още в 4-та минута, но стражът на смърфовете Йордан Господинов прояви хладнокръвие и спаси шут на азиатски състезател, останал очи в очи срещу него.

В 10-та минута Камбуров бе близо да порази целта, но стреля слабо от 8-9 метра и право в ръцете на вратаря на Шанхай. В 20-та минута Камбуров стреля опасно от фаул, но стражът на китайците изби в корнер.

Така се стигна до 33-та минута, в която Ву Лей вкара след изпълнение на фаул и лоша намеса на Господинов. В 41-та минута Камбуров изравни. Голмайсторът на смърфовете получи пас в наказателното поле на китайците, овладя топката и след страхотен изстрел с десния крак я изпрати под гредата.

Четири минути след почивката Камбуров вкара втория си гол и Локо поведе с 2:1. Нападателят се разписа след пас с глава на Мендес и диагонален шут по земя с левия крак. Малко по-късно нападателят отстъпи своето място за сметка на Дани Кики.

В тези минути Локо Пд имаше пълно превъзходство и можеше да води с далеч по-убедителен резултат, но Гади на два пъти не успя да преодолее вратаря на съперника. В 68-та минута Н'Диае опита красив прехвърлящ изстрел, но топката профуча покрай дясната греда на китайската врата.

Алогично на показаното на терена, в 72-та минута Шенг Донг Ли успя да изравни при първата опасна атака на Шанхай за втората част.

Само шест минути по-късно нападателят на пловдивчани Жозе Мендес вкара топката в мрежата след центриране от фаул и удар с десния крак, но реферите отмениха попадението заради несъществуваща засада.

Така двата отбора завършиха 2:2 в редовното време, а китайците показаха по-точен мерник при дузпите и триумфираха над своя противник.

В първата среща от същия турнир пловдивчани загубиха с 0:3 от ПСВ Айндховен.

ЛОКО ПД - ШАНХАЙ 2:2 (5:6 след изпълнение на дузпи)