Найден Найденов: След първия гейм стана по-лесно и спечелихме

Треньорът на волейболния шампион Марек Юнион Ивкони Найден Найденов призна след победата над Нефтохимик 2010 като гост с 3:0 в 11-ия кръг от Суперлигата, че след първия гейм е станало по-лесно за тях.

"Нормално беше да ни поизмъчат домакините. Първо това беше първи мач за тази година и второ мисля, че отборът на Нефтохимик е доста балансиран и може да създава доста проблеми. Затова не се учудих, че ни затрудниха. Освен това, в отбора ми има леки проблеми - отсъствието на Златан Йорданов и контузията на Венци Трифонов, и затова беше нормално да започнем малко по-стресирано. Въпросът е, че успяхме да издържим в първия гейм, който беше много важен, и след това заиграхме малко по-стабилно и по-спокойно. Не мога да кажа, че първият гейм беше ключът към победата, но така стана по-лесно за нас. Абсурдно е да се мисли, че ако бяхме загубили първия гейм, отборът щеше да се предаде. Просто стана по-лесно за нас", коментира Найденов пред БНТ.

"Рецептата за 10-та поредна победа е да се работи както трябва. Да има организация, да има колектив вътре в отбора и нещата се получават. Виждате, че имаме едно младо момче, което до сега влизаше добре, а сега е титуляр. Това означава, че имаме една добре изградена схема на работа. Всеки вътре си знае мястото, всеки се раздава максимално за другия и нещата се получават", завърши треньорът на шампионите.