Реал тръгна с две плавни стъпки към 1/4-финал (видео)

Реал (Мадрид) направи две плавни стъпки към класиране на 1/4-финал за Купата на Испания, след като победи с 2:0 Осасуна в домакинството си от осминафинала на своя "Сантиаго Бернабеу". "Белият балет" взе комфортна преднина в първия сблъсък след голове на Карим Бензема в 19-ата и Хесе Родритес в 60-ата минута на двубоя. Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но на няколко пъти подходиха аристократично пред гола е пожалиха своя съперник. Анхел ди Мария пък остана на резервната скамейка и не се появи с игра, като това вероятно е своеобразно наказание за аржентинеца за неприличния жест в срещата със Селта.

Реал бе по-активният отбор на терена и зареди атака след атака, към вратата на съперника, но и играчите на Осасуна действаха доста организирано и не изглеждха притеснени от натиска на домакините. Още във 2-ата минута Лука Модрич отправи далечен удар, който премина встрани от вратата. В 8-ата минута обаче и гостите съзадоха добро положение и удар на Алваро Сехудо бе спасен с вещина от Икер Касийяс. В 16-ата минута пък Хесе Родригес падна в наказателното поле след сблъсък с вратаря и в първия момент съдията отсъди дузпа, но след консултация с асистента си отмени решението си и даде жълт картон на футболиста на Реал.

В 19-ата минута обаче "белият балет" все пак откри резултата. При едно центриране от фаул Карим Бензема се извиси и с глава прониза вратата на Осасуна за 1:0. В ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за засада на французина.

В 27-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, но изстрел на Ияраменди премина покрай вратата. Осасуна обаче можеше да изравни в 30-ата минута, когато Мигел Фланьо стреля с глава и топката тупна до гредата, но от външната страна. В 34-ата минута Кристиано Роналдо получи шанс да стреля от фаул, но не бе точен. В 39-ата минута пък дойде най-добрата възможност за гостите, но Ойер от точката на дузпата стреля колебливо встрани от вратата.

Второто полувреме обаче на терена имаше само един отбор и това бе Реал. В началните минути Карим Бензема на два пъти стреля покрай вратата, а след това в 59-ата минута Кристиано Роналдо направи невероятен пропуск, като бе намерен сам на точката на дузпата, но опита да играе технично и това му изигра лоша шега, като подари топката на вратаря. Само миута по-късно обаче грешка в отбраната на Осасуна подари топката на Бензема, който попаде за Роналдо, а той продължи за Хесе, който напредна и с прехвърлящ удар направи 2:0.

От този момент нататък "белят балет" се забавляваше на терена и в 61-ата минута Роналдо направи невероятен пропуск от близо, а след това в 71-ата минута същото стори и Гарет Бейл. В 85-ата минута пък и Пепе се включи в атака и пробва точността на удара си, но над вратата.

В крайна сметка Реал записа заслужена победа и може да гледа спокойно към реванша на 15 януари в Памплона.

Реал (Мадрид) - Осасуна 2:0
1:0 Бензема (19)