Минимална победа прати Рома на 1/4-финал срещу Юве (видео)

Минимална победа с 1:0 бе достатъчна на Рома да отстрани Сампдория в сблъсъка между двата тима на 1/8-финала за Купата на Италия. Тази вечер "вълците" стигнаха до ценния успех на своя "Олимпико" в Рим, а той ги класира напред в турнира, където ги очаква ново дерби с шампиона Ювентус.

Единственият гол в мача отбеляза защитникът Василис Торосидис още в 6-ата минута на двубоя. След това с пропуски се отличиха още Адем Ляич и Алесандро Флоренци, но до повече голове не се стигна.

Само няколко часа след като мина медицински прегледи дебют за Рома пък направи новото попълнение Раджа Наинголан, който започна мача като титуляр и остана на терена до 69-ата минута, когато бе заменен от Кевин Строотман. В състава на Самп също имаше двама дебютанти в защита в лицето на Саламон и Форнасиер.