Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Григор Димитров губи на демонстративен турнир

Григор Димитров започна със загуба участието си на демонстративния турнир "AAMI Classic" в Мелбърн, явяващ се генерална репетиция за него преди стартиращия идния понеделник първи турнир от Големия шлем за годината - Откритото първенство на Австралия.

Тази нощ 22-годишният българин се препъна срещу първата ракета на Япония Кей Нишикори, отстъпвайки с 6:7 (5), 4:6. Това бе втората загуба на Григор срещу 17-ия в света азиатец, който през октомври го би и на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с 6:3, 6:4.

В следващия си мач в Мелбърн Григор Димитров ще срещне Фернандо Вердаско (Испания). Ибериецът стартира чудесно срещу световния №7 Томаш Бердих (Чехия), повеждайки с 5:2, но в крайна сметка преклони глава, след като загуби 11 от последните 13 гейма в мача - 5:7, 2:6.

Нишикори, който отива на полуфинал срещу Бердих, заяви след победата си над Григор, че целта му през този сезон ще бъде влизане в осмицата на турнирите от Големия шлем. Миналата година той изненадващо проби до четвъртфиналите на Australian Open, където загуби от Анди Мъри. Сега амбицията му е като минимум да изравни този свой резултат.

"Мисля, че сега съм много по-добър тенисист. Играя с по-голяма увереност и се чувствам като у дома си тук. Обичам да играя в Австралия и се надявам да стигна полуфиналите тази година", заяви Нишикори който се е прицелил и в място в топ 10 на световната ранглиста.