"Жълтата подводница" вилня на "Вайекас"

Виляреал завърши миналата година с две поредни загуби, но началото на новата беше повече от успешно. "Жълтата подводница" разгроми с 5:2 като гост Райо Валекано и отново се настани в местата, даващи право на участие в Европа. Райо пък продължава с отчайващото си представяне и след тежкото поражение остана на предпоследно място в класирането с едва 13 точки. "Пчеличките" са допуснали цели 45 гола (повече от всеки друг в Примера) и с нищо не показват, че са способни да запазят елитния си статут.

Седемте гола на "Вайекас" бяха отбелязани от трима футболисти. Хеттрик за гостите направи Икечувку Уче, а два гола добави Жереми Пербе. Резервата Нери Кастийо се разписа на два пъти за Райо Валекано, след като Виляреал вече водеше с 5:0 и в последните минути намали оборотите.

Мачът можеше да има и друг развой, но в 9-ата минута удар на Алехандро Галвес от фаул срещна напречната греда. Секунди по-късно Уче откри за Виляреал, а в 12-ата минута Пербе бе точен за 0:2. Интригата приключи в 41-ата минута с втория гол на Пербе. И за трите попадения до почивката с асистенции се прояви Мойсес Гомес.

Нови два гола на Уче съвсем съкрушиха домакините. В 57-ата минута нигериецът отбеляза след добра работа на Хави Акино, а в 64-ата оформи хеттрика си с добавка след лоша намеса на Давид Кобеньо. Кастийо вкара за 1:5 с хубав диагонален удар преди да се разпише още веднъж, този път от дузпа в последната минута.