Вездесъщият Клозе нокаутира Интер в повторния дебют на Еди Рея (видео)

Лацио надви с 1:0 Интер в последния мач от 18-ия кръг на италианската Серия "А". Повторният дебют на Едоардо Рея начело на римските "орли" ще се запомни с красивия гол на Мирослав Клозе в 81-ата минута, оказал се и единствен в двубоя. Германският ветеран донесе трите точки на Лацио срещу същия съперник в домакинството и миналия сезон.

Срещата на "Олимпико" се превърна в тактическа битка още от първата минута и любопитните ситуации пред двете врати бяха малко. По-смелата игра на домакините обаче беше възнаградена с попадението на Клозе, който се разписа с удар от въздуха след перфектно центриране на Антонио Кандрева.

При победа Интер щеше да се доближи на две точки от Фиорентина, а Лацио имаше шанс да се изкачи в горната половина на таблицата. Новият-стар треньора на домакините Еди Рея заложи на схемата 4-5-1, като единствен в предни позиции беше Мирослав Клозе, а по крилата атакуваха Сенад Лулич и Антонио Кандрева. В средата на терена се разчиташе най-вече на Ернанес.

Наставникът на Интер Валтер Мадзари заложи в атака на героя от дербито с Милан Родриго Паласио, а най-близо до него действаше Фреди Гуарин. В халфовата линия Здравко Кузманович беше изненадващо предпочетен пред Матео Ковачич.

До почивката двата тима не създадоха сериозни голови положения. Лацио атакуваше повече, но при няколкото бързи контри на Интер се видя, че в отбраната на "бианкочелестите" има доста пробойни. Дебютиращият в Серия "А" албански вратар Етрит Бериша също не беше стабилен, но футболистите на Интер много рядко го застрашаваха.

Лацио имаше възможноат да поведе в средата на полувремето, когато Жуан Жезус подари топката на Кандрева, но бразилският защитник бързо поправи грешката си. Малко по-късно Фреди Гуарин и Стефан Раду се сдърпаха, но всичко приключи с жълт картон за румънеца.

След почивката Лацио продължи да играе с повече желание, докато Интер предпочиташе да се брани и да чака грешка на противника. Така се стигна до 81-ата минута, когато Кандрева центрира, а Клозе с великолепен удар от въздуха разстреля Самир Ханданович. В оставащото време гостите се опитаха да се доберат поне до равенството, но не успяха и вече са на цели 18 точки зад шампиона Ювентус. Лацио е на 10-о място с 23 точки - 8 по-малко от Интер.