Великолепен Кака влезе в клуб "100" и поведе Милан напред (видео)

Отборът на Милан победи с класическото 3:0 Аталанта в мач от 18-ия кръг на Серия "А", което вдъхна надежда на тифозите за по-добро представяне на тима през 2014 година. Капитанът на "росонерите" днес - Кака, се превърна в герой, след като вкара първите два гола за тима в 35-ата и 65-ата минути.

Първият от тях бе негов 100 за клуба. Младият дебютант в титулярния състав на "росонерите" Браян Кристанте пък оформи крайния резултат с първия си гол за отбора в 67-ата минута.

Успехът бе първи за играчите на Масимилиано Алегри от 19-и октомври на "Сан Сиро" и едва втори за последните десет мача в калчото. Намиращият се в криза милански гранд започна в схема 4-3-1-2, като изненадващо в състава попадна Браян Кристанте с Антонио Ночерино в халфовата линия до Найджъл де Йонг. Кака, Робиньо и Алесандро Матри бяха в атака, тъй като Марио Балотели имаше проблеми и остана на пейката. Кристиан Абиати бе на вратата, а Матия Де Шилио, Кристиан Сапата, Филип Мексес и Урби Емануелсон бяха четиримата защитници. За Мексес това е завръщане в титулярния състав след контузия. Аталанта излезе в схема 4-4-1-1, като Макси Моралес и Хернан Денис ще водят атаката на "бергамаските", които пропуснаха доста положение между първите двата гола на домакините.

Робиньо още в третата минута пропусна от няколко метра. Дебютантът от първата минута Кристанте първо се размина с гол в 9-ата минута, а след това в 13-ата нацели горната греда след пас на Робиньо.

Андреа Консили спаси със сетни усилия удар на Кака в 32-ата минута, но 180 секунди по-късно бе безпомощен пред Кака. Бразилецът откри от малък ъгъл след бърза контраатака и подаване на Емануелсон. Това бе неговия гол номер 100 за Милан и пети за сезона, като отпразнува попадението със специална фланелка на Милан с номер 100 и името си.

Минута преди края на първата част Кристиан Раймонди удари гредата на Абиати със силен удар.

Йоан Беналун се разписа, но голът бе отменен поради нарушение срещу Мексес в началото на второто полувреме. Страхотен рефлекс на Абиати след удар на Денис от два метра запази преднина на "червено-черните" в 55-ата минута.

Последваха няколко пропуска и тотален натиск на Аталанта, а Балотели замени Матри. Именно СуперМарио проби в 65-ата минута и подаде на Робиньо, който не успя да спре топката и тя попадна в Кака, който отблизо удвои и вдигна тифозите на крака. Минута по-късно Кристанте с красив удар от над 23 метра направи 3:0.Балотели, Кака и пак Балотели пробваха рефлекса на Консили, но до нов гол не се стигна.

Седем минути преди края дебют направи Адил Реми, който замени Сапата, а  другото ново попълнение Кейсуке Хонда изгледа срещата от трибуните и изпрати с аплодисменти новите си съотборници след победата.

Победата е най-голяма за този сезон в Серия "А" на "росонерите", които имат едва пет успеха от 18 срещи.