БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Първият гол в калчото за годината залепи Виола до Наполи

Представящият се отлично през този сезон състав на Фиорентина започна годината успешно. На своя стадион "Артенио Франки" момчетата на Винченцо Монтела победиха трудно с 1:0 Ливорно в дербито на Тоскана от 18-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение реализира Гонсало Родригес в 66-ата минута глава след центриране на Борха Валеро. Голът е втори този сезон за аржентинския бранител, докато седмата асистенция на испанеца го изведе на върха в класацията по най.много голови пасове в Италия през тази кампания.

След равенството 0:0 преди това между Киево и Каляри голът на Родригес се оказа първи в Серия "А" за 2014 година.

Отличен мач за домакините направи и вратарят Нето, който на два пъти спаси Виола, а преди това и Родригес изби от голлинията удар на Паулиньо малко след попадението на аржентинския бранител. Защитникът на Ливорно Ибрахима Мбайе удари гредата с глава в 64-ата минута, а 120 секунди по-късно Джузепе Роси пропусна да се разпише преди гола на Родригес.

Лошата новина за "виолетовите" е, че след фаул на Леандро Ринаудо, Роси напусна контузен в 71-ата минута.

Победата е 11-а за Фиорентина и тимът събра 36 точки. Толкова има и третият Наполи, който е с мач по-малко. 11-ото поражение на Ливорно остави тима на 19-о място с актив от 13 точки.