Ливърпул този път се справи с Олдъм, Аспас с първи гол (видео)

Ливърпул победи с 2:0 Олдъм на "Анфийлд" и продължи напред в четвъртия кръг на ФА Къп. Мърсисайдци не изиграха най-силния си мач, но въпреки това се справиха с тима, който миналата година ги отстрани сензационно от надпреварата. Яго Аспас (54') изведе Ливърпул напред с първия си гол за "червените", а Джеймс Тарковски (82') си вкара автогол за крайното 2:0.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард започна като титуляр за първи път от началото на декември, когато получи контузия в слабините. Иначе мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс бе направил шест промени в своя състав. Луис Суарес и Филипе Коутиньо останаха на скамейката. Яго Аспас водеше атаката на домакините, подпомаган от Виктор Моузес и Рахим Стърлинг. Луис Алберто също започна в халфовата линия.

Именно испанецът отправи двата най-опасни изстрела в актива на домакините през първата част, но първо топката мина на сантиметри встрани, а след това Марк Оксли спаси. Иначе Ливърпул не създаде много чисти голови положения до почивката.

На полувремето в игра се появи Коутиньо. В 53-ата минута Джерард засече опасно с глава центриране на бразилеца от корнер, но топката мина над напречната греда. Секунди след това Яго Аспас откри резултата, вкарвайки първия ги гол за Ливърпул. Испанецът засече центриране на Стърлинг и с хубав изстрел изведе Ливърпул напред. Малко след това удар на Яспас с глава срещна напречната греда.

В следващите минути  гостите имаха претенции за дузпа, а Брад Джоунс се отчете със страхотна намеса, избивайки голов удар на Петрасо.

В 82-ата минута Джеймс Тарковски си вкара автогол, след като засече в собствената си врата удар на Стърлинг.

Домакините изиграха последните пет минути с човек по-малко, след като Даниел Агер получи контузия, а Брендън Роджърс вече бе направил всичките си смени. В последните минути в игра за Олдъм пък се появи сина на мениджъра на Ливърпул - Антън Роджърс.

В четвъртия кръг на ФА Къп Ливърпул ще гостува на Борнемут или Бъртън.

Ливърпул - Олдъм 2:0

1:0 Яго Аспас (54')
2:0 Тарковски (82')