Ювентус разпиля Рома и показа кой е №1 в Италия (видео + галерия)

Шампионът на Италия Ювентус продължава да трупа рекорди и да върви със страшна сила към трета поредна титла в Серия “А”. Тимът на Антонио Конте разпиля прекият си конкурент Рома с 3:0 на препълнения стадион "Ювентус Стейдиъм". Така “бианконерите” вече имат цели осем точки преднина пред “вълците”, които останаха на второ място. Загубата на футболистите на Руди Гарсия е първа за сезона, като освен това за първи път столичани допуснаха три гола, след като до днес имаха инкасирани седем гола в 17 мача от калчото. Така вече само европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) остана без поражение в големите първенства на Стария континент.

Артуро Видал откри резултата в 17-ата минута. Леонардо Бонучи удвои в 48-ата минута, а Мирко Вучинич направи 3:0 от дузпа в 77-ата минута. Интересното е, че в рамките на 60 секунди преди третия гол Даниеле Де Роси и Леандро Кастан бяха изгонени с директни червени картони. Първият - за груб фаул срещу Джорджо Киелини, а вторият - за игра с ръка на голлинията.

Успехът е 10-и поред за Ювентус, който изравни свое постижение от 1932 година в първенството за най-много поредни победи. Старата госпожа са единственият състав с девет победи от девет мача пред своя публика. Рекордни са и тези 49 точки от 18 мача за шампионите, които на практика вече държат Скудетото в ръце предвид факта, че са аут от голямата си цел Шампионската лига.

Юве започна в атака с дуото Карлос Тевес - Фернандо Йоренте, а "вълците" заложиха на нападателно трио Адем Ляич - Франческо Тоти – Жервиньо, което определено разочарова.

Първите 15 минути бяха за “джалоросите”. Капитанът на домакините Джанлуиджи Буфон и Джорджо Киелини в 6-ата минута спряха Ляич след отлична контраатака на гостите, като избиха в корнер.

При първата по-продължителна атака на "бианконерите" Артуро Видал откри в 17-ата минута с хубав гол отблизо след страхотен пас на Тевес. Попадението е негово осмо за сезона в калчото и общо 25-о в Серия "А".

Последваха три спасявания на Буфон, който парира удари на Пянич, Тоти и Додо.
На контраатака шампионите също пропиляха възможности чрез Тевес да удвоят аванса си на няколко пъти, след което пренесоха играта пред вратата на римляните. Йоренте и Асамоа стреляха опасно преди почивката.

Второто полувреме започна отлично за Юве. Леандро Бонучи бе оставен непокрит при центриране от фаул на Пирло и от два метра направи 2:0 в 48-ата минута.

Интригата в двубоя на практика приключи четвърт час преди края. Даниеле Де Роси беше изгонен в 75-ата минута с директен червен картон за груб фаул срещу Киелини. При последвалото центриране Кастан игра с ръка на голлинията и бе изгонен също с директен червен картон, а домакините получиха дузпа. Резервата Мирко Вучинич, бивш играч на "вълците", застана зад топката от бялата точка и направи 3:0, като оформи крайния резултат.

Най-титулуваният тим в Италия за пореден пък показа своята сила. Фактите показват, че конкурентите на “бианконерите” Рома и Наполи си тръгнаха с 0:3 от Торино след директните двубои с шампионите.

Буфон изравни постижението на Морган де Санктис от 11 сухи мрежи този сезон, а нападението на отбора вече има 42 гола и продължава да е най-резултатно в първенството.

Победата бе 75-а от 159 мача за Старата госпожа в сблъсъците с Рома, срещу 37 поражения и 47 равенства.