Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Мечтан дебют за Пици начело на Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия победи с 2:0 Леванте във валенсианското дерби от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Головете за "прилепите" на "Местайя" отбелязаха Пабло Пиати (42) и Софиан Фегули (73). По този начин двубоят се превърна в мечтан дебют за новия старши треньор на Валенсия Хуан Антонио Пици. Убедителна победа в дерби, дошла след добра игра - едва ли аржентинският наставник, който е бивш испански национал и екс-футболист на Валенсия, би могъл да иска повече в първия си мач начело на тима.

Валенсия бе по-добрият отбор на терена и логично в В 42-ата минута излезе напред в резултата, въпреки че можеше да го стори и по-рано. Хуан Бернат центрира отляво, играч на Леванте не изби по най-добрия начин топката с глава и тя попадна в Пабло Пиати. Аржентинецът я овладя на гърди и с шут с левия крак от въздуха опъна мрежата зад вратаря Кейлър Навас.

Португалският нападател Елдер Пощига пропусна отличен шанс да направи резултата 2:0 в началото на второто полувреме, а малко след това Давид Барал пропиля златната възможност за Леванте да се върне в мача. Барал не успя да накаже груба грешка на Антонио Бараган, който лошо върна топката назад. Нападателят на Леванте я открадна и се озова в отлична голова позиция, но не успя да преодолее стража Диего Алвеш.

Интригата на практика приключи в 73-ата минута, когато след прекрасен свой индивидуален пробив алжирецът Софиан Фегули технично стреля, топката се отклони леко от напречната греда и се озова в мрежата зад Навас - 2:0.

Тимът на Леванте нямаше сили за обрат и трябваше да се примири с поражението, след което заема 13-о място в класирането на Ла Лига с 20 точки. Валенсия е на осма позиция с 23 - на 3 зад седмия Севиля.