Солскяер с мечтан дебют - Кардиф изхвърли Нюкасъл от ФА Къп (видео)

Оле Гунар Солскяер записа мечтан дебют начело на Кардиф Сити, стигайки до обрат и победа с 2:1 над Нюкасъл на "Сейнт Джемсис Парк" в двубой от трети кръг на ФА Къп.

Домакините излязоха напред в резултата в 61-ата минута. Пробив на Муса Сисоко създаде хаос в отбраната на Кардиф, от което се възползва Папис Демба Сисе, който пусна топката покрай Дейвид Маршал. 12 минути по-късно Крейг Нуун, който се появи като резерва, изравни с първото си докосване след страхотен изстрел от около 20 метра. В 80-ата минута Фрейзър Кемпбъл, втората резерва на Солскяер, направи обрата пълен след удар с глава отблизо, пращайки Кардиф в четвъртия кръг на надпреварата.

НЮКАСЪЛ - КАРДИФ СИТИ 1:2

1:0 Сисе (61')
1:1 Нуун (73')
1:2 Кемпбъл (80')