Гришо загуби от Федерер на двойки

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 452 670 долара. Димитров и Жереми Шарди (Франция) загубиха от Роджър Федерер (Швейцария) и Никола Маю (Франция) с 6:7(3), 7:6(5), 9-11 за 1:41 час.

Двубоят беше изключително оспорван и се реши в драматичен шампионски тайбрек, в който Федерер и Маю взеха последните две точки и стигнаха до успеха при третия си мачбол. В първия сет двата дуета си размениха по един пробив. В тайбрека Димитров и Шарди постигнаха минипробив още в първото разиграване, но след това успяха да спечелят само още две точки до края.

Вторият сет се игра без пробиви, а в тайбрека Димитров и Шарди поведоха с 4:2 и 6:4, а след 7:5 изравниха резултата. В шампионския тайбрек българо-френския дует спаси два мачбола, но след 9:9 Федерер и Маю взеха следващите две точки и се класираха за полуфиналите.