Кристъл Палас изпусна Норич в дербито на дъното (видео)

Кристъл Палас пропусна чудесна възможност да започне годината с победа и да се измъкне от зоната на изпадащите във Висшата лига. Лондонският тим завърши 1:1 у дома с Норич и остана на 18-о място в таблицата. И двата гола в двубоя на "Селхърст Парк" паднаха преди почивката. Гостите поведоха в 39-ата минута с попадение на Брадли Джонсън, но малко по-късно Джейсън Пънчиън изравни от дузпа с първия си гол за клуба.

Само преди месец Норич спечели с 1:0 срещу същия съперник в дебютния мач на Тони Пюлис начело на Кристъл Палас. Днес обаче "канарчетата" трябва да са доволни и от точката, защото по-чистите положения в мача бяха пред тяхната врата.

Норич поведе в 39-ата минута, когато Уес Хулахан се пребори с Даниел Габидон и подаде на Гари Хуупър. Той веднага намери Джонсън и резултатът беше открит. Домакините реагираха светкавично и в 44-ата минута успяха да възстановят равенството. Попадението на Пънчиън падна от дузпа, отсъдена за нарушение на Лирой Фер срещу Майл Йединак.

След почивката домакините доминираха, но пропуснаха положенията си. Най-близо до гола беше Камерън Джероум, който от удобна позиция стреля над вратата.

Норич завърши мача с човек по-малко, след като в 82-ата минута виновникът за дузпата Лирой Фер получи втори жълт картон и беше изгонен.