Ливърпул се върна в топ 4 при завръщането на Джерард (видео)

Ливърпул се върна към победите, след като надделя с 2:0 над Хъл Сити на „Анфийлд“, слагайки край на серията от две поредни загуби. Благодарение на успеха мърсисайдци се завърнаха в топ 4. Даниел Агер (36‘) и Луис Суарес (50‘) се разписаха, а домакините пропуснаха още няколко чудесни възможности за по-изразителна пабеда.

Ливърпул доминираше тотално през първите 45 минути, но "червените" успяха да вкарат само едно попадение. Гол на Луис Суарес бе отменен, а Рахим Стърлинг не успя да преодолее Алън Макгрегър, останал очи в очи с вратаря. В 37-ата минута Даниел Агер засече много добре с глава центриране на Коутиньо от ъглов удар, с което даде заслужен аванс на домакините. До края на първата част Джордан Хендерсън и Коутиньо пропуснаха нови две чудесни възможности да удвоят.

Пет минути след подновяването на играта Луис Суарес изпълни перфектно пряк свободен удар за 2:0. В 62-ата минута в игра се появи капитанът Стивън Джерард, който се възстанови от своята контузия. Неприятната новина за Брендън Роджърс обаче бе травмата на Глен Джонсън, който напусна принудително терена десетина минути след началото на втората част.

В добавеното време Коутиньо направи страхотен индивидуален пробив, но Алън Макгрегър спаси изстрела на бразилеца, лишавайки Ливърпул от трети гол.

Мърсисайдци се завърнаха в топ 4, изпреварвайки градския си съперник Евертън,  като отборът остава на шест точки зад лидера Арсенал.