Челси с класика на "Сейнт Мери" (видео)

Челси започна по перфектен начин 2014 година, записвайки важна победа с 3:0 като гост на Саутхамптън. Фернандо Торес изведе гостите напред след час игра. В 71-ата минута Вилиан удвои, а в 82-ата Оскар оформи класиката. Лондончани остават на трето място на две точки зад лидера Арсенал.

Морган Шнайдерлин се завърна сред титулярите на Саутхамптън, а Гастон Рамирес също стартира вместо Рики Ламбърт. Шест промени бе направил Жозе Моуриньо в сравнение със състава, който победи с 2:1 Ливърпул в неделя. Ашли Коул, Джон Оби Микел, Рамиреш, Хуан Мата, Андре Шюрле и Фернандо Торес започнаха в титулярния състав на лондончани.

През първата част Торес, в две ситуации, Рамиреш и Шюрле пропуснаха много добри възможности да изведат Челси напред. Пред Адам Лалана пък се откри не лоша ситуация да вкара за „светците“. Иначе като цяло лондончани оставяха своя съперник да владее повече топката и разчитаха на бързи контраатаки.

В самото начало на второто полувреме голямо разбъркване пред вратата на гостите като по чудо не доведе до гол, но удари на Фонте и Ловрен бяха последователно блокирани. В 56-ата минута Оскар бе изведен прекрасно и при опита си да премине покрай Дейвис реши да падне, симулирайки за дузпа, вместо да преодолее стража на домакините и да прати топката в опразнената му врата. В резултат бразилецът получи заслужен жълт картон.

В 60-ата минута Оскар центрира отдясно, топката се отклони в крак на бранител, промени траекторията си и рикошира в далечната греда. Торес реагира най-бързо и отблизо прати топката в мрежата – 0:1. В 71-ата минута Вилиан, който се появи като резерва, удвои след много хубав изстрел от границата на наказателното поле. Осем минути преди края Оскар направи преднината на гостите класическа, след като получи перфектен извеждащ пас от Азар и стреля в близкия ъгъл.

Челси е трети с актив от 43 точки, докато Саутхамптън е на девето място с 27 т.